On-line poradna

Výhodou Lékárny U lávky je mimo jiné také skutečnost, že sídlí v domě s lékařskými praxemi, ve kterých pracují lékaři s nadstandardním přístupem ke každému klientovi.

Z tohoto důvodu může naše lékárna nabídnout klientům skutečně odborné poradenství formou on-line poradny a zajistit erudované medicínské rady od lékařů, se kterými může konzultovat konkrétní dotazy, týkající se komplikovanějších zdravotních problémů.

Chcete se zeptat na něco, co se týká volně prodejných i recepturních léčiv, Vašich zdravotních problémů, lékových interakcí, dostupnosti konkrétního léku, a podobně?

Váš dotaz i odpověď se ocitnou ve veřejné on-line poradně (jméno tázajícího bude upraveno do podoby iniciálů).

Otázka
 captcha Opište text z obrázku

Otázka: Dobrý den, před cca 2 lety mi byla zjištěna hyperfunkce ŠŽ. Užívala jsem Thyrozol 10. Poté jsem otěhotněla a během těhotenství jsem žádné léky nebrala. Nyní kojím svého 4-měsíčního syna. Po včerejším odběru krve mám FT4 40,50, což je nad normu. Mám obavy, že mi endokrinoložka nasadí léky, při kterých kojit nelze. Chtěla bych moc dále kojit. Můžete mi prosím poradit? Existuje jiná možnost léčby? Děkuji mnohokrát. Eva

Odpověď: Na Váš dotaz jsme odpověděli na www.holistica.cz v sekci ON-LINE PORADNA.

Otázka: DObry den,
odpovidam na otazku ohledne leku Glocophage a syndromu polycystickych ovarii. Ne nezmylala jsem se v nazvu, moje endokrinolozka mi ho predepsala s tim, ze je to lek na cukrovku, ale ze v mnoha pripadech pomaha i na polycysticka ovaria.Dekuji

Odpověď: OK. Myslel jsem si, že EVIDENCE BASED MEDECINE stojí na vědecky ověřených tvrzeních. Je taky pravda, že na oteklé nohy mohou pomoci větší boty.
Abychom si rozuměli. Řada léků byla syntetizována na něco úplně jiného, než na co se nakonec začala používat. To je z historie farmakologie dobře známý jev. Takže používání léků na cukrovku k léčbě polycystických ovárií může být v této logice věcí. Mám s tím ale zkušenost, která se limitně blíží nule, to jest musíte důvěřovat své paní doktorce a udělat si úsudek podle efektu, který se dostaví či nedostaví. Svým psychiatrickým pacientům také běžně předepisujeme léky na epilepsii, kterou vůbec netrpí a využíváme jejich schopnosti snižovat práh vzrušivosti nervových buněk. Takže možné to je a jen to dokládá skutečnost, jaká je EVIDENCE BASED MEDECINE vlastně blbost. Stejně mnohdy léčíme jako před 200 lety, tedy empiricky. dr.Ryc

Otázka: Dobry den
velmi Vas prosim o radu. Byl mi predepsan hormon Glucophage na syndrom polycystickych ovarii. Beru ho jiz mesic a ze zacatku mi po nem bylo docela spatne, ted je to lepsi, jen jsem porad nafoukla. Chtela jsem se zeptat zda to patri k tomu a taky zda se na tyto prasky muze alkohol? Blizi se vanoce a ja bych chtele vedet zda si budu moci dat nejaku tu sklenicku.
Dekuji mockrat!!!!

Odpověď: Tady je nějaká mýlka. Glucophage je lék na cukrovku ! Nezmýlila jste se v názvu ?

Otázka: Dobrý den,
je mi 28 let a již od 15 let trpím na akné. Občas mám lepší období, jindy horší. Teď se mi opět akné velice zhoršilo. A nejhorší období je, když mám menstruaci, to mám obličej posetý pupínky. Přemýšlím tedy, že bych znovu začala brát hormonální anntikoncepci, že by mi mohla pomoci. Neporadili by jste mi, která antikoncepce je pro mně nejvhodnější. Která by mi mohla od problému s akné pomoci. Díky akné mi zůstávají na obličeji nové a nové jizvičky a musím říct, že mi to velice ubírá po psychické stránce. Za jakoukoli radu budu moc ráda.
Děkuji Šárka

Odpověď: Je na to třeba jít pragmaticky. Pokud zvažujete nasazení hormonální antikoncepce tak jako tak, pak není co řešit. Pokud ne, pak bych nejprve vyzkoušel některé alternativní postupy, které v mnohých případech dokáží problém s akné alespoň částečně řešit. Mám na mysli zejména některá fytofarmaka a homeopatika. Ale to vyžaduje individuální pohovor. Pokud byste měla zájem, lze se objednat na 296 18 3535 nebo 602 628 619. Dr.Ryc

Otázka: Dobrý den,chci se zeptat z jakých důvodů může 13 měsíční dítě ještě nespat v noci. Od porodu až podosuď se budí, teď 2x za noc z toho jedno probuzení je delší a hodně u toho pláče. Pokud to trvá min půl hodiny tak ho nakojím. Pak se uklidní a spí. Měli by mu už asi také růst stoličky. Nicméně ještě žádnou noc v klidu neprospal. Má 7 zubů. Poslední 3 dny mu dávam před spaním 5 kuliček Chamomilla 9Ch je to správně? Po tomhle léku však nevidím výrazné zlepšení. Mám přestat dávat? Zkouším to už 4 den. Někde jsem se dočetla, že homeopatické léky zabírají až po 2 týdnech braní. Je to tak? Někde píšou že max dávat týden a dost. Tak nevím. Malý ťežko usíná i přes den. Večer je to lepší ale někdy nás potrápi. Na palečkách se mu lámou nehty. Jinde ne. Přes den je ukňouraný, často zívá. Nevím jestli je to skutečně únavou nebo zubama. Spí zhruba od 20,00 hodin do 5,00 nebo do 6,00. Jak kdy. Někdy chce pořád na ruce, někdy ne. Děkuji za odpověď.

Odpověď: Těch příčin může být vícero.
Rychlost nástupu účinku homeopatik závisí na tom, co a jak léčíme či chceme léčit. Na lék Chamomilla 9 CH mi to moc nepasuje, ale to bychom museli malého vidět, abychom mohli nějaké zodpovědnější rady dávat. Existují i jiné možnosti než homeopatike, ale - vzhledem k věku dítěte - by se s nimi mělo rozhodně začít.
Můžete se k nám objednat na konzultaci, pokud budete mít zájem (tel. 296 18 3535 nebo 602 628 619). dr. Ryc

Strana: 1|2|3

nahoru